Також не забудьте підтягнути вашу англійську як мінімум до рівня Intermediate. Вона потрібна для комфортного пошуку потрібної інформації в інтернеті, читання технічної документації, роботи з іноземними колегами, а також для можливої взаємодії із замовником. Все ж таки англійська в IT ще нікому не заважала, ба навіть давала нові кар’єрні можливості та вищу зарплату. Postman відносно простий у використанні, має багатий інтуїтивний інтерфейс. Він перевіряє запити з клієнтської сторони на серверну, а також відгук зі сторони бекенду. Таким чином можна переконатися, що на стороні сервера все працює, навіть якщо фронтенд сторона ще не готова.

Що має знати QA Engineer

З кожним наступним етапом вартість виправлення дефекту стає все більшою. Якщо дефекти виявлені на етапі побудови дизайну, то для того, щоб їх виправити, треба не тільки змінити дизайн. Потрібно також переписати вимоги, адже вимоги й дизайн повинні відповідати одне одному.

На що дивитися в резюме QA і на інтерв’ю, щоб знайти «свого» спеціаліста

До того ж, завжди під рукою є всюдисущий Google і безліч інструкцій, як і що робиться. ІТ сфера залишається стабільною та є найбільш стійкою під час фінансових криз, пандемій та військових подій, тож ти можеш бути впевненим у завтрашньому дні. А ще, спеціалістів з України дуже цінують та поважають в цілому світі. Тож їх точно не буде забагато, та ти точно будеш забезпечений роботою. Обов’язки й вимоги до кандидата можуть відрізнятися залежно від досвіду роботи. Фахівець спілкується з усіма членами процесу розробки — постановником задачі, дизайнером, девелопером, аналітиком, членами інших команд, а іноді — ще й із замовниками та користувачами.

Рекрутери спершу розповідають про компанію, вимоги для посади. Далі очікується, що кандидат розповість про себе і свій досвід. Тут ми зважаємо на такі моменти, як зацікавленість кандидата у розмові, відкритість, підготовленість до співбесіди. Часто кандидати хвилюються, і це нормально, але варто спробувати розслабитися і поставитися до співбесіди як до можливості випробувати свої сили, оцінити себе та отримати фідбек. Нерідко хвилювання заважає сконцентруватись на питаннях і не дає можливості проявити себе якнайкраще. Як тільки ви їх опануєте, вам буде не складно «натягнути» на цей концепт конкретну імплементацію у вигляді мови програмування, бібліотеки або фреймворку.

Плюси та мінуси професії QA Engineer

Найпопулярнішим нині є PostgreSQL, також часто можна помітити MySQL, SQLite. Для Junior PHP Engineer варто знати Laravel Framework, частково Front-end – JavaScript (jQuery, Vue.js), а також ООП та шаблони проєктування. Важливими є розуміння CI/CD та Database і досвід роботи з Git та GitFlow. Коли ви розумієте код застосунку, то можете тестувати його як «білу скриньку». Тобто одразу бачити, які тест-кейси потрібні та як максимально раціонально їх написати. До того ж, розуміння програмного коду дозволяє набагато глибше досліджувати баги, знайдені в застосунку, тим самим допомагаючи розробникам скоротити час наступного фіксу.

Що має знати QA Engineer

Тут допоможуть автотести (їх можна запускати по крону як healthchecks), логування помилок та періодичний аналіз логів, моніторинг продуктових метрик, Ad-hoc тестування. На продуктові та сервісні метрики бажано налаштувати сповіщення — так ви оперативно зможете відреагувати на просадки в ефективності, збільшення кількості помилок на продукті або інші аномальні показники. Як ви вже зрозуміли з наявності цього блоку, я вважаю вибір компанії, де ви будете здобувати перший досвід роботи, дуже важливим. Уже на початку рекомендую попрацювати з висококваліфікованими спеціалістами та виходити за межі своїх компетенцій, братися за складні задачі, навіть якщо вважаєте, що ще зарано. За відгуками знаю, що є непоганий курс на Prometheus про те, як почати в QA («Основи тестування програмного забезпечення» — прим. ред.).

Навігація

Фізика, охорона здоров’я, автомобільна промисловість тощо — такий досвід і знання здобути набагато складніше, ніж підготувати QA. Якщо говорити саме про світчерів, вони дуже різні. Якщо ми кажемо про людей з гуманітарною освітою, то їм буває складно вже під час співбесіди зробити маленьке завдання на перевірку розуміння технік створення тестів. Іноді трапляється розрахунок відсоткової ставки чи сторін трикутника відповідно до його типу. Складно не від того, що вони не розуміють технік, а просто тому, що забули, які трикутники є і як ту ставку рахувати. Але зазвичай світчер — це той самий новачок, як і всі інші, можливо, навіть з багажем додаткових знать, які можуть стати у пригоді.

  • Junior-спеціалісту потрібно знати відповіді на запитання щонайменше щодо конкурентності.
  • Такий набір робочих обов’язків дозволяє відволікатися від одного конкретного напряму, урізноманітнити буденні задачі та не ретестити одні й ті ж механіки, бо цей процес уже автоматизований.
  • Для Junior Devops вимагають DevOps, CI/CD, Jenkins, Git, базово знати сучасні “хмарні” системи.
  • Це ускладнює процес працевлаштування для молодих спеціалістів.

Напрацьований досвід тестувальником, Лектор QA у STUDY SPACE, QA Engineer у Teiva Systems. На цьому етапі супроводження задачі до кінцевого користувача закінчилося, й варто потурбуватися про декілька речей. Набагато простіше пояснити розробнику проблему, надавши console log або вказавши, в якому з файлів проблема. Для входу в професію QA automation інженеру обов’язково потрібні hard skills.

Російська Школа Керування: відгуки учнів, напряму підготовки та підвищення кваліфікації, філії

Однією з моїх перших задач була саме така — міграція на нові кластери з оптимізацією коду та структури бази даних. Це об’ємне й шаблонне завдання, однак завдяки йому я покращив незакріплені знання після курсів, ближче ознайомився з технологіями вебзастосунків та попрактикувався працювати з ними. Після кількох років на одній позиції в компанії вакансія QA Automation Engineer C# мені стало цікаво спробувати себе в девелопменті. Певний час було дуже захопливо, але потім я зрозуміла, що «ламати»  мені подобається більше, ніж «будувати», і повернулася назад у тестування. Методи тестування програмного забезпечення дозволяють розробляти кращі варіанти. Кожен початківець QA повинен освоїти всі методи із «золотої п’ятірки».

Важливо знати базові команди, їхнє застосування, переваги та недоліки. Проте в більшості випадків перелік вимог залежить від специфіки вакансії, проєкту та компанії, тому не варто обмежуватись тільки переліченим нижче. Нижче ми розглянемо необхідні знання для тестувальника, пов’язані з бекендом.

Що має знати QA Engineer

Важливо описати всі сценарії, за якими кінцеві користувачі продукту будуть або потенційно можуть із ним взаємодіяти. По-перше, мануал куа є в багатьох західних компаніях, наприклад, в Apple. По-друге, на прикладі Гугла, який розповідає, що в них немає мануальщиків, так в них їх купа, просто всі на аутсорсі. На рівні джуніор важливі знання (софтові та хардові).

І він найняв мене, щоправда, не лише тестувальником, а й PM та BA паралельно. У нас була невелика команда, зокрема фрилансери, тож потрібен був той, хто зможе налагодити процеси. Підсумовуючи, скажу, що, на жаль, у світчерів буде менше шансів, ніж у людей з профільною освітою і досвідом, за будь-яких умов. Мені ця мова здалася дуже дружньою як для новачка. Памʼятаю, як зачитував куплену на стипендію товстенну книжку… Також базово я вивчив усі парадигми ООП і повʼязані технології.

Від стажера до тимліда – повний гайд по кар’єрі тестувальника

Спочатку вивчає технічну документацію – як усе має працювати в ідеалі (тобто що хотів та за що заплатив замовник). А потім прискіпливо перевіряє дизайн, навігацію, кожну окрему сторінку https://wizardsdev.com/ та функцію. Процес розробки гри вкрай складний, тому різні механіки не завжди взаємодіють так, як хотілося б. І щоб знайти справжню причину помилки, треба добряче попотіти.